В

а

ж

л

и

в

о

 
 

black-widow-spider2.jpgВ літній період , коли сім’ї часто виїжджають за місто на дачі або пікніки біля озера, є неймовірно велика можливість отримати небажані укуси від різних комах. Деякі проходять швидко, що людина не встигає їх помітити, а з важкими укусами комах потрібно негайно звертатись до лікарів.

Укус павука
Головне на панікуйте, коли побачите на тілі павучка. Майже всі з них – не отруйні

За винятком кількох видів (типу чорної вдови і каракурта) більшість укусів нешкідливі та зовсім неотруйні. Характерна ознака такого укусу – дві крапки, обведені колом.

Якщо вас укусив павук, насамперед промийте місце укусу водою з милом. Потім прикладіть лід і при необхідності прийміть знеболююче. При появі набряку, прийміть антигістамінний засіб.

При підозрі , що павук був отруйний, зверніться до лікаря якомога швидше.

Укус комара

Комариний укус виглядає як почервонілий підшкірний міхур, який сильно свербить. Якщо після укусу ви раптом відчуваєте жар, болі в суглобах або збільшення лімфовузлів, слід негайно звернутися до лікаря – можливо, в кров потрапила інфекція.

Укус блохи

Тримайтесь подалі від тварин, які можуть розносити бліх

Ці укуси викликають сильне свербіння. Зазвичай блошині укуси з'являються групками по 3-4 крапки і нагадують дрібні червоні пухирці.

Насамперед їх необхідно промити водою з милом. Потім потрібно змастити укуси цинковим кремом або іншим засобом, що знімає свербіж.

Укус клопа
Клопи найчастіше живуть у сирих будівлях і в старих меблях

Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а у когось виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується свербінням і болючими відчуттями.

Крім шкірних ушкоджень, симптоми укуса клопів є біль, свербж, дерматит.  Головний ворог клопів – гігієна. Тому перш за все помийтеся з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. У крайніх випадках вам може знадобитися протизапальний або антигістамінний засіб.

Укус кліща
А от кліщі – це чи ненайнебезпечніша комаха, і за слідом від укусу потрібно уважно стежити

Ці паразити, часто живуть на тваринах (особливо на собаках) і вони можуть бути дуже небезпечними для людини. Кліщі нерідко переносять з людини до людини кримську геморагічну лихоманку і хворобу Лайма.

Якщо у вас вчепився кліщ, необхідно видалити його якомога швидше, не вдаючись до народних засобів типу масла, бензину та припікання. Використовуйте пінцет, підчепивши кліща якомога ближче до шкіри і плавно потягнувши вгору. Потім ретельно промийте укус водою з милом.

Врахуйте, що кліщу-переноснику зазвичай потрібно до 48 годин, щоб заразити вас вірусом, тому треба завжди перевіряти наявність кліщів після повернення з лісу.

Укус мурашки
В житті укуси мурах не такі страшні як на фото, проте буває по-різному

Укуси деяких видів мурашок (наприклад, рудої лісової) містять отруту, що викликають у людини свербіж, запалення і подразнення шкіри. А в разі появи пухирів, "не лопайте" їх, щоб не занести інфекцію. Якщо це станеться, негайно зверніться до лікаря.

Укус оси та бджоли

Головне витягнути жало оси та бджоли, щоб уникнути зараження!

Сама по собі отрута цих комах не є небезпечною, хоча і може викликати прояви алергії. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

Щоб зняти набряк, обробіть укус оцтом або іншими підручними засобами. Бджоли часто залишають в шкірі жало, тому якщо воно є, видаліть його пінцетом.

Термінова допомога лікаря необхідна:

  1. 1.    — при множинних укусах,
  2. 2.    — коли людина має алергію на комах
  3. 3.    — якщо укусили маленьку дитину
  4. 4.    — коли вжалене горло, шия, язик,
  5. 5.    — якщо людина втратила свідомість
  6. 6.    — виник анафілактичний шок,
  7. 7.    — піднялася температура тіла,
  8. 8.    — погіршився загальний стан.

 

Лікар загальної практики

сімейної медицини «ЦПМСД №4»

Плохотнюк О.І.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com