В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Smoke1  Від тютюнопаління в світі щорічно помирає близько шести мільйонів чоловік, кожні шість секунд тютюн забирає одне життя. Поширення тютюнопаління в Україні набуває форми епідемії. За даними ВООЗ, тютюн є другою за значимістю і головною попереджувальною причиною смерті в світі.

  Куріння - один з видів наркозалежності. Курці не вільні в своєму виборі. Це люди, які дуже хочуть, але не можуть кинути палити. Вони регулярно вдихають дим від тютюну, що містить нікотин, окис вуглецю, піридин, оцтову, мурашину, масляну і синильну кислоти та ін. Багато з цих речовин є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними і канцерогенними, тобто викликають рак. Найшкідливішою речовиною, що містяться в тютюні і є особливо небезпечноюм для людини, є нікотин. Пари нікотину при палінні тютюну проникають у верхні дихальні шляхи і легені, викликаючи при цьому хронічні захворювання гортані і глотки, бронхіт, туберкульоз легенів, рак легенів, рак порожнини рота і губи, пошкоджуючи зубну емаль, в зв'язку з чим можуть розвинутися запальні захворювання порожнини рота.

  Дія нікотину на нервову систему призводить до виснаження енергетичних можливостей мозку. Також підвищуюється шлункова секреція, кислотність шлункового соку, розвивається гастрит, виразкова хвороба. Куріння викликає склероз судин і стає одним з найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту міокарда, інсульту, захворювань артерій серцевого м'яза і мозку.

  Не менш небезпечною з хімічних речовин у сигаретах є смола. Смола є речовиною, що викликає рак і захворювання легенів. Тютюнова смола (дьоготь) проходить через легені, частково осідаючи, в кількості до 1 грама на рік і викликає параліч очисного процесу в легенях. Вона також знижує ефективність імунної системи.

Smoke2  Курці завдають шкоди не тільки своєму здоров'ю, але також руйнують здоров'я оточуючих, вимушених дихати повітрям, отруєним тютюновим димом, стаючи при цьому пасивними курцями. В навколишню атмосферу потрапляє токсичних компонентів у багато разів більше, причому більш шкідливого складу, ніж в організм самого курця. Найбільш конкретна інформація є щодо впливу пасивного куріння на дітей. У дітей з сімей, де один або обоє батьків курять вдома, частіше виникають простудні захворювання, захворювання дихальної системи. Ці діти частіше хворіють в ранньому дитинстві, частіше пропускають школу і взагалі отримують менший запас здоров'я на майбутнє життя. Куріння батьків не тільки завдає шкоди здоров'ю дітей, але і є поганим прикладом. Як правило, діти курців виростають тютюнозалежними.

  Куріння викреслює з життя людини від 19 до 23 активних років життя. Якщо Ви курите, ви в будь-якому випадку відгризають шматок від відміряного вам відрізка життя. Чи варто продовжувати? ...

Замислитесь!!!

Головний лікар КЗ «ЦПМСД №7 О.М.Власова

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com