В

а

ж

л

и

в

о

 
 

 park1   Хвороба Паркінсона — це прогресуюче захворювання нервової системи людини. Названо це захворювання в честь відомого лікаря Джеймса Паркінсона, який зробив ще в далекому 1817 році вперше опис цієї недуги. Хоча це нервове захворювання було відомо з давніх античних часів.

    В 1877 році невролог Шарко більш повно описав клінічні прояви захворювання та запропонував назвати його хворобою Паркінсона.
    Хвороба Паркінсона одна з самих частих форм первинних хронічних нейродегенеративних захворювань.
    У віці після 65 років цією недугою страждає 1% вікової популяції, у віці після 80 років захворювання зустрічається у 3-4% населення. Найбільш часто перші симптоми захворювання реєструються у віці 42-52 роки. Слід підкреслити, що не дивлячись на традиційну уяву про вікозалежний характер захворювання Паркінсона, випадки захворюваності в більш молодому віці вже давно не рідкість: вважається, що приблизно кожен десятий пацієнт хворіє Хворобою Паркінсона у віці до 50 років, а кожен двадцятий – до 40 років.


    Основу клінічної картини Хвороби Паркінсона становить клінічна триада:
- акінезія (гіпокінезія);
- м'язова ригідність;
- тремор спокою.

park2

    Захворювання може початися з кожного з трьох вказаних симптомів, до якого пізніше приєднаються інші симптоми. В деяких випадках дебют Хвороби Паркінсона може відбутися зразу з двох або навіть трьох симптомів.

    На більш пізній стадії захворювання приєднується четвертий симптом – постуральна нестійкість.

   В залежності від переваги симптоматики виділяють наступні форми:

  • змішану (акінетично-ригідно-дрожальну);
  • акінетико-ригідну та
  • дрижальну.
    При прогресуванні захворювання його клінічна форма може змінюватись.


    Критерії, що доводять діагноз Хвороби Паркінсона ( не менше трьох):

  • однобічний початок;
  • тремор спокою;
  • прогресуючий перебіг;
  • збереження асиметрії симптоматики з перевагою на первинно виявленому боці.

    Принципи терапії Хвороби Паркінсона:

- лікування призначається не пізніше 6 місяців від звернення пацієнта (строк точного встановлення правильного діагнозу);
- при встановленні діагнозу Хвороби Паркінсона хворий повинен безперервно приймати противопаркінсонічні препарати все життя;
- лікування починається у вигляді монотерапії одним з противопаркінсонічних препаратів;
- препаратом вибору може бути любий протипаркінсонічний препарат (при відсутності проти показів), в тому числі холінолітик;
- монотерапія починається з субпорогових доз (оптимальна доза підбирається поступово, на протязі 3-4 тижднів) та здійснюється в межах фармакотерапевтичного вікна, з встановленням оптимальної однократнох дози та кратності прийому;
- комбінована терапія призначається при недостатності ефективності монотерапії з додаванням другого протипаркінсонічного препарату в субпороговій дозі, з послідуючим поступовим підвищенням дози.
    Завжди простіше запобігти хворобі, ніж лікувати її. Профілактичні заходи допоможуть знизити темпи розвитку хвороби Паркінсона у людей, що входять до групи ризику.


    До таких заходів відноситься наступне:

• Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, схожих з вище переліченими симптомами хвороби Паркінсона.
• Своєчасно лікувати все судинні патології, які виникають в головному мозку в результаті перенесених травм або інфекційних захворювань.
• Вживати нейролептические препарати тільки за рекомендаціями лікаря.
• Вживати в їжу продукти, що містять корисні для мозку флавоноїди і антоціани. Дані речовини містяться в достатній кількості в цитрусових фруктах (апельсини, мандарини, грейпфрут), в яблуках.
• Вживати в їжу продукти, що містять вітаміни групи В, клітковину (молочні продукти, злакові, свіжі овочі і фрукти, горіхи, морепродукти, м’ясо і т.д.).
Уникати будь-яких стресів і переживань!!!


Лікар-невропатолог поліклініки МЛ №1 Бадалян В.Е.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com