В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Знеболення пологів в Пологовому будинку №3

      Незважаючи на широке використання епідуральної анестезії під час пологів у всьому світі, до неї відносяться до сих пір насторожливо. Головні питання, які хвилюють жінок: «Чи не зашкодить це дитині? Чи не позначиться проведення анестезії на моєму здоров'ї та в подальшому житті? Що я буду відчувати під час пологів?»
Традиція використовування  знеболення під час пологів виникла давно. Ще в 1853 році англійський лікар Джон Сноу (!), який вважається першим професійним анестезіологом, застосував наркоз під час пологів королеви Вікторії. Це були вже восьмі пологи королеви, так що їй було з чим порівняти, і судячи зі звіту в медичному журналі, її Величність залишилася «дуже задоволена».
Зараз найсучаснішим, ефективним і безпечним методом знеболювання перейм під час пологів вважається епідуральна аналгезія. Це, до речі,  єдиний метод анестезії, який застосовується під час пологів, схвалений Ватиканом.
Так що,біблійний постулат про те, що жінка повинна «в муках народжувати дітей своїх» уже не актуальний. Пологи можуть бути безболісними і комфортними.
       У розвинених країнах близько 60-80% пологів проходять з використанням епідуральної аналгезії.


Суть методу й перевагиепідуральноїаналгезії

При даному методі знеболювання лікар-анестезіолог безболісно для породіллі вводить у поперековому відділі хребта спеціальний стерильний катетер у епідуральний простір.

У цьому просторі проходять корінцінервів, по яких йдуть імпульси від матки, що скорочується, до спинного мозоку, а звідти - у головний мозок, де й формується відчуття болю.

Через катетер, встановлений у ділянці попереку хребта, в епідуральний простір вводиться розчин анестетик анизької концентрації , щоб на час пологів блокувати нервові корінці й перервати потік больових імпульсів. У результаті їх блокування жінка перестає відчувати біль під час переймів, при цьому пологова діяльність і перейми не страждають.

Звичайно, тут важливий попередній огляд анестезіологом, а також ювелірне проведення маніпуляції і правильний вибір дозування препарату.

Лікар акушер—гінеколог, ведучий пологи, приймає рішення про початок проведення епідуральної аналгезії на підставі акушерської ситуації.


Головна перевага методу епідуральної аналгезії полягає в тому, що породілля під час знеболювання відчуває менш болючі перейми, прекрасно усвідомлює, що відбувається, комфортно себе почуває й може спілкуватися з її оточенням, не втрачаючи при цьому своєї активності. При цьому породілля може вільно пересуватися, вільно змінювати положення тіла. Сама породілля може регулювати той рівень болю, який вона може або не може перенести.

У розвинених країнах епідуральна анестезія широко застосовується в клініках, і сама породілля можеви брати, використовувати або не використовувати знеболювання під час пологів, а також може корегувати дозу локального анестетика, вводячи його самостійно, за допомогою спеціального обладнання.

Епідуральна аналгезія безпечна для матері і дитини. Якщо природні пологи завершуються операцією кесаревим розтином, то немає необхідності у застосуванні іншого методу анестезіологічного забезпечення і породілля залишається у свідомості під час проведення операції. Породілля бачить появу своєї дитину безпосередньо в операційному залі, а новонароджений відразу отримує перші краплини молозива після народження. Епідуральна аналгезія краще за інші методи знеболення дозволяє здійснювати вимоги до дбайливого ведення пологів, оскільки вона перетворюєпологи в менш травматичний процес для плода та матері.
Жінки, які народжували з застосуванням епідуральної аналгезії, відзначають, що не тільки знижуються больові відчуття, але ще і значно зменшується почуття страху, що виникає до і під час пологів, роблячи процес появи дитини на світ по-справжньому радісною подією.

Протипоказання
Протипоказань до проведення епідуральноїаналгезії невелика кількість, якіз'ясовуються в процесі консультаціі. Але навіть наявний татуаж на спині може не дозволити виконати дану маніпуляцію.

Наші досягнення

В пологовомубудинку№3 пологи з використанням епідураальної аналгезії проводяться з 2005 року в середньому в 20% пологів.  У більшості випадків застосування епідуральної аналгезії, жінки одержують порятунок від болю настільки, на скільки вони самі цього бажали. Навіть рідні й люблячі люди починають реагувати по-іншому, побачивши те, що породілля не страждає від болю. Жїнки які народжували декілька разів, спробувавши даний метод знеболювання,вже не бажають народжувати по іншому.


Якщо ви прагнете, щоб майбутнє народження вашої дитини було найменш болісне, заздалегідь дізнайтесь про епідуральну аналгезію. 

ПОРАДЬТЕСЬ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ АКУШЕР-ГІНЕКОЛОГОМ, ЯКИЙ БУДЕ З ВАМИ ПІД ЧАСПОЛОГІВ, оскільки ведення пологів, на фоні проведення епідуральної аналгезії, має  особливості.

Багато жінок вибирають для себе комфортні пологи з застосуванням епідуральної аналгезії. Адже самопочуття жінки, її страх і біль, не є добрим супутником в пологах . Тому дуже важливо, щоб пологи проходили без зайвих страждань і залишили  після себе тільки радісні спогади і бажання ще не один раз повернуться в Пологовийбудинок№3.

 

Завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Пологового будинку №3    Базовкін В.В.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com