В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Reforma

     На сьогоднішній день єдиною можливістю високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, є тромболітична терапія, яка дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку. Частота використання тромболітичної терапії у всьому світі складає в середньому 3-5% від загальної кількості ішемічних інсультів.

     У міській лікарні №4 проведено 23 тромболізиси, з них в поточному році - 3 із понад 600 випадків ішемічного інсульту в місті за 9 місяців поточного року. Лікарі міської лікарні №4 кожного хворого, які поступають з гострим інсультом, розглядають як потенційного кандидата на проведення тромболізису.

2

     Найважливішою умовою для проведення тромботичної терапії є введення препарату в перші 3 години від початку симптомів - так зване "терапевтичне вікно". Для цього потрібна злагоджена робота родичів хворого, сімейних лікарів, лікарів ШМП на догоспитальном етапі. Черговим прикладом такої злагодженої роботи на догоспитальном і госпітальному етапах являється останній випадок тромболітичної терапії в лікарні №4.

3

     Хворий М., 78 років, був доставлений в приймальне відділення міської лікарні №4 20.10.17 р. в 16:50 бригадою ШМП, що прибула за своєчасним викликом родичів, через 50 хвилин після передбачуваного початку ГПМК. Після огляду хворого, проведеної нейровізуалізації (томографії головного мозку), лабораторного дообстеження, відсутність протипоказань для проведення тромболізису було виявлено, що цей пацієнт є кандидатом для проведення тромболітичної терапії. Хворому був проведений тромболізис препаратом актилизе у відповідній дозі за державні кошти (більше 30 тисяч грн). Тромболітична терапія дала можливість спостерігати практично миттєве поліпшення стану пацієнта, коли буквально "на голці" зникли грубі неврологічні порушення - лівобічний параліч. Виходячи з цього необхідно докласти усі зусилля для того, щоб тромболітична терапія увійшла до рутинної практики лікування інсультів.

4

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com