В

а

ж

л

и

в

о

 
 

            В міській лікарні № 3 м.Миколаєва все ширше використовуються сучасні можливості малоінвазивної хірургії як при лікуванні хворих в плановому порядку, так і при наданні хворим невідкладної хірургічної допомоги.

            Лапароскопічні операції вперше на півдні України розпочали виконувати в міській лікарні № 3 м. Миколаєва ще в 1997 році. Лапароскопічні хірургічні втручання вже багато років та широко проводяться в нашій лікарні при лікуванні жовчнокам’яної хвороби, злуковій хворобі черевної порожнин, різноманітних захворюваннях жіночої статевої сфери тощо. На сьогодні все більше та активніше впроваджуються малоінвазивні хірургія при наданні допомоги при невідкладних хірургічних захворюваннях - при гострому апендициті, при гострому холециститі та гострому панкреатиті, при розривах кист придатків у жінок, при діагностиці та лікуванні позаматкової вагітності та діагностиці та лікуванні внутрішньочеревних кровотеч тощо.

      Все активніше проводиться мініінвазивне видалення апендикса (лапароскопічна апендектомія). На сьогодні – це загально прийнята практика у всьому світі (при гострому неускладненому апендициті).  

      Як проводиться сьогодні таке втручання?

Знезболювання – загальний наркоз. Мета втручання – видалення апендиксу з ознаками загострення. Для виконання лапароскопічної апендектомії в більшості випадків виконується лише три невеликі проколи в черевній стінці:

  1. в області пупка — для установки відеокамери (5-10 мм)
  2. внизу живота зліва (5-10 мм)
  3. внизу живота, відповідно до розташування апендиксу та характеру загострення, що вирішується після огляду  черевної порожнини (5 мм)

Оперативне втручання проводиться достатньо швидко та естетично. Вже через кілька годин після операції (після просинання з наркозу) пацієнту дозволяється ходити по палаті. В випадках неускладненого апендициту пацієнт виписується з лікарні на амбулаторне лікування через 24 – 36 годин після втручання (вирішується індивідуально, враховуючі перебіг хірургічного втручання, вік хворого, наявність супутньої патології, та т.і.). Пацієнт достатньо швидко повертається до повсякденної активності та діяльності.  При відсутності фізичної навантажень, через 5-6 днів після операції можна повертатись до праці.

                Для проведення вказаних оперативних втручань  в нашій лікарні є сучасне дороговартісне обладнання. Втручання та знеболювання проводять підготовлені для лапароскопічних операцій хірурги та анестезіологи, що мають багаторічний досвід в малоінвазивній хірургії.

      Лапароскопічна операція видалення апендиксу має цілий ряд переваг перед загальнохірругічним втручанням, що робить її пріоритетною для вибору:

 

Переваги:

 

Недоліки:

 

 

 1.Висока діагностична точність

 

 1.Неможливість виконання при вираженому злуковому  процесі в черевні порожнині

 

 2.Минимальне пошкодження черевної стінки, що гарантує максимально швидке відновлення тканин та дозволяє скоротити час на реабілітацію до 2 діб

 

 2.  Висока вартість обладнання  та досить тривала підготовка персоналу

 

 3.Сниження числа недоцільних апендектомій

 

 3. Лапароскопічне  видалення апендикса повинні виконувати спеціально підготовлені хірурги,  що мають тривалий стаж та опит роботи в лапароскопічній хірургії

 4.Маловиражений післяопераційний больовий синдром

 

 5. Прекрасний косметичний результат та незначне пошкодження черевної стінки  -  невеликі проколи черевної стінки уже через півроку майже не видно

 

 6. Значний відсоток успішного перебігу операції втручання та після операційного періоду.

 

 7. Зниження необхідності в додаткових рентгенологічних дослідженнях.

 

 8. Незначні вірогідність виникнення важких післяопераційний ускладненнь

 

 9.  Зниження частоти розвитку  злукового процесу /спаєм/ в черевній порожнині  

 

 

 10. Зниження числа раневих інфекцій

 

 

 12. Значне скорочення терміну перебування в стаціонарі

 

 13. Можливість відразу при операції широкого огляду та діагностики органів черевної порожнини, що знаходяться рядом з апендиксом.

 

 14. Повернення до звичайного життя в короткий період після оперативного втручання.

 

 15. Операція рекомендована пацієнтам  з великою вагою, жінкам в предменопаузі, хворим похилого віку.

 

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com