В

а

ж

л

и

в

о

brest4 300

До Всеукраїнського Дня боротьби
із захворюваннями на рак молочної залози

      Протягом життя у жінки відбуваються різні зміни молочної залози, постійна структурна перебудова внаслідок циклічних процесів в організмі. Стан цього органу залежить від віку, фаз менструального циклу, вагітності і лактації, гормональних особливостей та інших факторів. Оскільки молочна залоза постійно реагує на різні фізіологічні процеси і зовнішні впливи, лікарі дали їй назву «дзеркало жіночого здоров’я». Це пояснює поширеність захворювання раком молочної залози. Звернімо увагу на кілька фактів:

  •  – 1 із 4 ракових захворювань, діагностованих у жінок, є раком молочної залози;
  •  – кожен рік рівень захворюваності в Україні збільшується приблизно на 1%;
  •  – одна з десяти жінок в Україні має шанс захворіти на рак грудей на будь-якому етапі свого життя;
  •  – кожні 35–37 хвилин в Україні одній жінці ставлять діагноз рак молочної залози;
  •  – щогодини одна жінка помирає від раку молочної залози;
  •  – жінки, у яких діагностована хвороба на першій стадії, переживають п’ять років майже в 100%.

Детальніше...

      Всесвітній день боротьби з раком грудей проводиться щорічно 15 жовтня. Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози щорічно проводиться 20 жовтня. Приурочені до цього дня заходи проходять у більш ніж 44 країнах світу, у тому числі в Україні. Щорічно день боротьби з раком молочної залози проводиться в усіх закладах охорони здоров'я Миколаївської області. В 2017 році День відкритих дверей в Миколаївському обласному онкологічному диспансері заплановано провести 17 жовтня.

      Мета проведених в цей День заходів - звернути увагу суспільства на проблематику раку грудей, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та здійснення належного лікування.

      Рак молочної залози (далі - РМЗ) - одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Особливо ризикують стати жертвами цієї хвороби представниці «слабкої статі», вік яких вже наближається до сорока років. Згідно даних Національного інституту рака, в загальній структурі захворюваності жінок України на онкологічні захворювання, РМЗ займає перше місце (20,3%).
      У всьому світі в останні десятиліття розгорнулася кампанія по боротьбі з раком молочної залози. В світі від раку молочної залози щорічно помирають приблизно 600 тисяч жінок. В Європі щорічно 180 тисячам жінок цей діагноз ставлять вперше, в США кожен рік виявляють до 130 тисяч нових випадків цього захворювання. Показники смертності від раку молочної залози в Україні вище середньостатистичних європейських даних, що указує на актуальність вирішення проблеми ранньої діагностики РМЗ.

Детальніше...

DayBreth

15 жовтня 2017 року в усьому світі відзначається
  День боротьби з раком молочної залози.

      Проведення цих днів є ще однією можливістю поінформувати громадськість про цю небезпечну недугу, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та було здійснено належне лікування.
      Кожні 35 - 37 хвилин одній жінці в Україні ставлять цей діагноз, а щогодини одна з них помирає… Від 1995 року пухлини грудей посідають перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жінок України, а кількість хворих, як в країні так і в Миколаївській області, в останні роки продовжує зростати.

Детальніше...

SolSmail

      Кожна жива істота прагне бути щасливою і бажає зрозуміти в чому секрет щастя. Люди так само не виняток – більшість людей у відповідь на питання: «Чого ви прагнете найбільше?» - скажуть, що вони хочуть щастя в житті.

       Цікава ситуація виходить: всі прагнуть бути щасливими, хочуть зрозуміти секрет щастя, але мало хто може впевнено сказати, що він щаслива людина. Так, щастя буде, але колись там потім, але не зараз.

      А дані про те, що найбільш активно розвиненою галуззю у виробництві ліків є виробництво антидепресантів, стверджує про те, що ми, сучасні люди, шукаємо щастя зовсім не там, де воно живе. Тому не дивно, що багато хто з нас просто не можуть його знайти. Так в чому ж секрет щастя?

Секрети щастя, осягнувши які, Вам захочеться щиро посміхнутися!
      Забудьте минуле.

Детальніше...

      Вектор-терапія - це ефективне лікування захворювання пародонту, яке докорінно змінило принципи стоматологічної пародонтології.  Створення системи Вектор в 1990 р. співпало з відкриттям того факту, що причиною захворювань пародонту є порушення взаємодії між бактеріальною інфекцією і імунним захистом організму людини.  Апарат Вектор діє безпосередньо на причину цього захворювання.  Як відомо, однією з причин, що викликають захворювання пародонту є наявність бактеріальної біоплівки, яка є складною живою організацією з внутрішніми зв'язками, колоніями, стійкої до дії антибактеріальних препаратів.  Саме тому, вкрай необхідно попереднє механічне видалення мікробної біоплівки.  За допомогою Вектор-терапії видаляються зубні бляшки, зубний камінь, ендотоксини, швидко і ефективно нейтралізуються бактерії, що викликають захворювання пародонту. 

      Принцип роботи системи Вектор заснований на передачі енергії ультразвукової хвилі таким чином, що стоматолог може працювати контрольовано і атравматично.

Детальніше...

      Володимир Маяковський дав вірну і корисну пораду, коли написав, що потрібно «зубы чисть дважды: каждое утро и вечер каждый».  Але не обов'язково бути поетом або фахівцем в галузі стоматології, щоб розуміти цю просту істину: догляд за порожниною рота - найпростіше і доступне всім засіб профілактики, що дозволяє уникнути ряду неприємних, а іноді і відверто небезпечних захворювань - карієсу, пародонтиту та інш. Якими б  ретельними не були щоденні гігієнічні процедури, професійна чистка зубів залишається незамінною частиною догляду за порожниною рота для кожного, хто стежить за здоров'ям зубів і ясен. 

      Пояснити це дуже просто: наліт утворюється по всій поверхні зубів, але далеко не звідусіль його можна видалити за допомогою щітки і нитки.  А залишившись на зубній емалі, він з часом минерализуеться і перетворюється в камінь.  Це тягне за собою чимало проблем.  Утворився камінь - сприятливе середовище для росту і розмноження бактерій, які шкодять здоров'ю порожнини рота, провокуючи запальні та інфекційні захворювання ясен, а також карієс. 

      Без своєчасного втручання стоматолога цей процес поширюється все глибше, руйнуючи як зуби, так і ясна.  Але за допомогою професійної гігієнічної чистки зубів ці проблеми усуваються, не встигнувши з'явитися.  Кваліфікований стоматолог може м'яко і безболісно видалити причину майбутніх захворювань - шкідливий зубний наліт і камінь.           

Детальніше...

EnteroVir1

        ЕНТЕРОВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ – хвороби, що спричиняються численними представниками ентеровірусів (Коксаки та ЕСНО) і характеризуються різноманітністю клінічних проявів на тлі інтоксикації та гарячки.
        Збудники ентеровірусної інфекції віруси Коксаки та ЕСНО відносять до групи кишкових вірусів, до складу яких входить РНК. Віруси Коксаки морфологічно подібні до вірусу поліомієліту, за патогенною дією поділені на 2 групи –А (24 серовари) та В (6 сероварів). Віруси достатньо стійкі у навколишньому середовищі.
        Джерело інфекції – хвора людина (із маніфестними або стертими формами хвороби) або вірусоносій.
        Механізм передачі – фекально-оральний та повітряно-крапельний (особливо у перші дні хвороби). Не виключається можливість трансплацентарної передачі інфекції.
        Шляхи передачі – водний, харчовий, контактно-побутовий.
        Вхідні ворота – слизові оболонки глотки, травного тракту.
        Сприйнятливість до ентеровірусної інфекції майже 100% (96-98%). Після перенесеної ентеровірусної інфекції формується стійкий місцевий і гуморальний типоспецифічний імунітет. Хворіють переважно діти молодшого віку.
        Інкубаційний період – 10-14 днів.

Детальніше...

DayOld2

      Перше жовтня в нашій країні – це особлива подія!

      Щороку першого жовтня святкується міжнародний день осіб похилого віку. Цього дня ми висловлюємо щиру подяку та глибоку вдячність Вам, шановні наші ветерани та пенсіонери, за високу громадянську свідомість, розуміння і толерантність, важливий внесок у розбудову нашої держави та міста.

Детальніше...

            В міській лікарні № 3 м.Миколаєва все ширше використовуються сучасні можливості малоінвазивної хірургії як при лікуванні хворих в плановому порядку, так і при наданні хворим невідкладної хірургічної допомоги.

            Лапароскопічні операції вперше на півдні України розпочали виконувати в міській лікарні № 3 м. Миколаєва ще в 1997 році. Лапароскопічні хірургічні втручання вже багато років та широко проводяться в нашій лікарні при лікуванні жовчнокам’яної хвороби, злуковій хворобі черевної порожнин, різноманітних захворюваннях жіночої статевої сфери тощо. На сьогодні все більше та активніше впроваджуються малоінвазивні хірургія при наданні допомоги при невідкладних хірургічних захворюваннях - при гострому апендициті, при гострому холециститі та гострому панкреатиті, при розривах кист придатків у жінок, при діагностиці та лікуванні позаматкової вагітності та діагностиці та лікуванні внутрішньочеревних кровотеч тощо.

      Все активніше проводиться мініінвазивне видалення апендикса (лапароскопічна апендектомія). На сьогодні – це загально прийнята практика у всьому світі (при гострому неускладненому апендициті).  

      Як проводиться сьогодні таке втручання?

Детальніше...

dyf1

       Дифтерія – це гостра інфекція, для якої характерний розвиток запалення на місці проникнення і локалізації збудника. Раніше захворюваність серед дітей була високою. Масова активна імунізація (вакцинація) привела до зниження захворюваності. Але і в даний час зустрічаються спорадичні (поодинокі) випадки дифтерії, можливі групові спалахи.

       Характерним для цього інфекційного захворювання є утворення фібринозної щільної плівки на місці локалізації процесу і виражена інтоксикація. Це досить важке захворювання може закінчитися навіть летальним результатом.

Детальніше...


Правець – гинуть дорослі та діти!

      Нажаль, знову приходиться говорити про ті речі, які ми маємо знати ще зі шкільного віку як «Отче наш», адже це стосується безпосередньо здоров’я кожної людини, кожної мами, тата, бабусі або дідуся,кожного громадянина України та всього світу. Мова буде йти про правець.

      Актуальність

       Правець зустрічається в усіх частинах земної кулі. У світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей. Навіть у разі застосування найсучасніших методів лікування у розвинених країнах помирає 30-60 % госпіталізованих хворих. Натомість у реґіонах, де  відсутня в необхідній кількості протиправцева сироватка смертність сягає 80 %. Смертність серед новонароджених дітей становить близько 95 %.

Детальніше...


doctor with 230 150

      На сьогоднішній момент імунізація – єдиний, найефективніший і економічно вигідний захист населення планети від інфекційних захворювань.
      Завдяки цьому світовому досягненню людства щороку вдається попередити близько 3 млн. смертельних випадків у дітей, а у 75 тис. – запобігти тяжким ускладненням інфекційних захворювань.
      Ще з 1798 р. застосовується щеплення, як засіб профілактики (попередження) інфекційного захворювання , коли Едвард Дженер почав робити щеплення від натуральної віспи. А в 1885 р. Луї Пастер створив першу вакцину від сказу.
Анатоксин від дифтерії та правця стали застосовуватись на початку ХХ сторіччя, вакцину БЦЖ – з 2917 р., полівакцину – в 1995 р., вакцину від кору та паротиту – в 60-х роках ХХ ст.

Детальніше...


           Незалежно від зниження кількості випадків отруєнь в Миколаївській області за останні роки, загроза летальності при важких випадках залишається. З досвіду минулих років в нашому регіоні часто зустрічаються випадки отруєнь групою грибів з нейровегетативною дією (мухомори, несправжні опеньки, несправжні печериці, гриб-гнойовик, а також грибами з гепато-нефротропною дією (бліда поганка, стручки та ін.). Гриби розділяють на їстівні, умовно їстівні та неїстівні.

Найбільш часто трапляються отруєння грибами які мають зовнішню схожість з їстівними та випадково збираються разом з ними. Найбільшу загрозу  представляє збір молодих пластинчатих грибів, будова та колір яких недостатньо виражений, також під час дощу білі хлоп’я мухоморів іноді змиваються, зрізана шляпка блідої поганки біля самого верха не дозволяє побачити характерне кільце, та булавовидне потовщення ніжки.

          Для дітей більшість грибів, навіть їстівних, визивають  загрозу для здоров’я, тому не рекомендується дітям вживати гриби, навіть «хороші».

Детальніше...


Детальніше...


      Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради інформує, що згідно наказу від 14.08.2017 р. № 252-Л «Про порядок розміщення на інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я інформації щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги» в кожному лікувально-профілактичному закладі міста на інформаційних стендах та на сайті управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради (в розділі «Публічна інформація») розміщена та щотижнево оновлюється інформація про наявність лікарських засобів та медичних виробів в закладах охорони здоров’я міста.

infPas1

Детальніше...


black widow spider2

      У цьому сезоні зафіксовано вже випадки укусів каракурту. Медики нагадують основні правила безпеки щодо укусів каракурта.
За умов дотримання певних правил вберегтися від павуків не так уже й складно. Щоб не наразитися на небезпеку під час роботи на городі, потрібно мати закрите взуття, працювати садово-городнім інвентарем в рукавицях. Улітку не можна залишати взуття біля порога будинку, дачі, треба бути обережним при відвідуванні незнайомих місць.

Детальніше...


      Як правило у літній період частішають випадки виникнення спалахів  гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь,  пов'язаних із вживанням продуктів харчування та питної води, забруднених збудниками зазначених захворювань. Більшість  групових інфекційних захворювань та харчових отруєнь виникають  після проведення масових святкувань - весіль, ювілеїв,  випускних вечорів, проводів в армію тощо.

      Гострі кишкові інфекції – це група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураження шлунково-кишкового тракту. Збудниками кишкових інфекцій є окремі групи бактерій (шигели, сальмонели та інші), умовно-патогенні мікроби (стафілококи, протей), віруси (ротавіруси, ентеровіруси і т.д.), гельмінти (лямблії, амеби). Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювання триває від кількох годин до 2—3 діб.

      Гострі кишкові інфекції виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування. При цьому наявність збудників та процес їх розмноження в продуктах харчування не впливає на смакові якості продукту.

Детальніше...


Лептоспіроз має багато назв: інфекційна жовтяниця, водна лихоманка, хвороба Васильєва-Вейля, собача лихоманка, японська денна лихоманка. Всі вони характеризують гостру інфекційну хворобу, яка викликається паразитними мікроорганізмами з сімейства лептоспір. Захворювання проявляється симптомами інтоксикації, множинними ураженнями печінки і нирок, порушеннями в роботі нервової системи. У важких випадках лептоспіроз у людини призводить до жовтяниці, менінгіту, геморагічного синдрому і гострої ниркової недостатності.

      Шляхи передачі

Лептоспіроз - інфекція природно-осередкова, тобто від людини до людини вона не передається. Джерелом зарази є різнітварини: гризуни (миші, щури), бабаки, вівці, кози, велика рогата худоба, коні, свині, птахи, собаки. Вони виділяють бактерії разом з сечею.

Заразитися лептоспірозом можна вживаючи інфіковані гризунами продукти, а також при купанні в брудній воді. Бактерії проникають в організм через слизові оболонки рота, носа, очей, статевих органів, або якщо на шкірі є ранки і пошкодження.

Є ризик підхопити інфекцію при забої та обробленні м'яса інфікованої тварини, роботі з землею, в яку потрапили збудники.

До групи ризику можна записати жителів сільської місцевості, доярок, пастухів, ветеринарів, людей, які працюють на заболочених лугах. Але і в містах можна заразитися при купанні в річці.

Детальніше...


      Холера - особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба, що характеризується зневодненням організму, яке при відсутності своєчасного лікування може призвести до смертельного результату.

      Захворювання починається гостро, характерними ознаками холери є багаторазовий рідкий стілець і блювота. Для холери характерні як легкі, так і важкі, швидкоплинні форми хвороби.

Інкубаційний (прихований) період захворювання, від моменту інфікування до появи перших клінічних ознак, становить від кількох годин до 5 днів, частіше 1-2 діб.

      Сприйнятливість до холери дуже висока.

      Групами ризику при холері є діти, а також особи, які страждають гастритами зі зниженою кислотністю, які перенесли резекцію шлунка, що вживають алкоголь.

Детальніше...


Сторінка 1 із 22

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

Joomla templates by Joomlashine