В

а

ж

л

и

в

о

Абетка реформування.

      Лікар первинної ланки видає направлення для отримання спеціалізованої допомоги, за яким послуги, надані пацієнту, оплачує держава. Медичні заклади самі вирішуватимуть, які спеціалісти їм потрібні для надання замовлених державою послуг. За досвідом інших країн, можна очікувати поступове зменшення запитів до вузьких спеціалістів паралельно з підвищенням кваліфікації сімейних лікарів.
      Варто також зазначити, що перспективним напрямком є перекваліфікація вузьких спеціалістів у лікарів загальної практики. В такому випадку лікар зможе надавати і послуги первинної медичної допомоги (і мати за це гідний стабільний дохід) і, за наявності необхідного обладнання, надавати профільні послуги.
      Сімейні лікарі з додатковою спеціалізацією користуватимуться підвищеним попитом з боку пацієнтів з відповідними хронічними захворюваннями. Особливо це стосується кардіологів, пульмонологів і гастроентерологів.
      Робота первинної та вторинної ланок узгоджуватиметься через систему e-Health, де буде зберігатися вся інформація про направлення пацієнтів лікарями.

Абетка реформування.

      Госпітальний округ – це територія, розмір та кількість населення якої дає можливість сформувати ефективну і сучасну медичну мережу повного циклу.

      Госпітальні ради, що створюються в госпітальних округах та включають представників місцевих рад територій, які входять в округ, - це інструмент співробітництва громад. Ані госпітальні округи, ані госпітальні ради не є окремими рівнями виконавчої влади, юридичними особами чи суб’єктами господарювання. Госпітальна рада округів – це майданчик для досягнення домовленостей щодо того, які медичні заклади на території округу потрібно підсилювати, а які перепрофілювати.

Детальніше...

Знеболення пологів в Пологовому будинку №3

      Незважаючи на широке використання епідуральної анестезії під час пологів у всьому світі, до неї відносяться до сих пір насторожливо. Головні питання, які хвилюють жінок: «Чи не зашкодить це дитині? Чи не позначиться проведення анестезії на моєму здоров'ї та в подальшому житті? Що я буду відчувати під час пологів?»
Традиція використовування  знеболення під час пологів виникла давно. Ще в 1853 році англійський лікар Джон Сноу (!), який вважається першим професійним анестезіологом, застосував наркоз під час пологів королеви Вікторії. Це були вже восьмі пологи королеви, так що їй було з чим порівняти, і судячи зі звіту в медичному журналі, її Величність залишилася «дуже задоволена».
Зараз найсучаснішим, ефективним і безпечним методом знеболювання перейм під час пологів вважається епідуральна аналгезія. Це, до речі,  єдиний метод анестезії, який застосовується під час пологів, схвалений Ватиканом.
Так що,біблійний постулат про те, що жінка повинна «в муках народжувати дітей своїх» уже не актуальний. Пологи можуть бути безболісними і комфортними.
       У розвинених країнах близько 60-80% пологів проходять з використанням епідуральної аналгезії.

Детальніше...

kart3      З 01.12.17р. в КЗ ММР «ЦПМСД №5» розпочато запис до сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів за допомогою мережі Інтернет.
      Бажаючі записатися до лікуючого лікаря та ознайомитися з розкладом його прийому можливо на сайті: «Поліклініка без черг».
      Електронна адреса сайту:  https://global.newmedicine.com.ua

    Головний лікар    Юрчук М.М.

Детальніше...

vacsine5      Протягом довгого часу була відсутня в Україні вакцина для дорослого населення проти дифтерії та правця. З цієї причини імунний прошарок населення, який забезпечує колективну стійкість проти інфекцій, в місті значно знизився. Це, в свою чергу, може привести до того, що поодинокі випадки захворювань можуть стати причиною епідемій. Вакцинується населення від тяжких захворювань, які лікуються складно і дають також тяжкі ускладнення, або ведуть до смерті чи інвалідності.
      Значна необізнаність населення з питань імунізації лише погіршує стан вакцинації городян.
      З метою змінити нинішній стан вакцинації населення, адміністрацією ЦПМСД №4 прийнято рішення не лише активно проводити вакцинальну роботу в умовах Центру, а й «так би мовити, йти в люди» і працювати з цього приводу в трудових колективах. З 23.11.по 24.11.2017 року проведено вакцинацію працівників Миколаївської міської ради. Проти дифтерії та правця вакциновано 102 особи.

Детальніше...

aids      1 грудня 1988 року вперше відзначили всесвітній день боротьби зі СНІДом, а у 1996 році ООН об’єднала різні всесвітні організації (дитячий фонд ООН, програму ООН з розвитку, організацію ООН з питань освіти, всесвітню організацію охорони здоров’я), зрозумівши, що проблема ВІЛ-інфекції не лише медична, а й соціальна та освітня. На сьогоднішній день за даними статистики більш ніж 35мільйонів людей страждають ВІЛ-інфекцією. Авжеж профілактика, діагностика та лікування – це справа медичних працівників. Але ВіЛ-інфекція – це й соціальна проблема. Це - низький рівень освіченості населення щодо факторів ризику, методів діагностики та лікування. Адже чимала кількість населення діагноз ВІЛ-інфекція сприймає, як смертний вирок чи проказу. І не володіючи достатнім багажем знань, нажаль, трапляються фатальні випадки: хтось втрачає сім’ю та роботу, хтось, практикує незахищений секс та продовжує розповсюдження інфекції, хтось, почувши діагноз вчиняє суїцид. Прошу приділити цій статі 2 хвилини вашої уваги, щоб зупинитися та знову нагадати собі ключові питання цієї проблеми.

Детальніше...

aids4      1 грудня 2017 року світ традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом.
У рамках заходу медичні працівники Миколаївської міської дитячої поліклініки № 3 разом із учнями 6-11 класів загальноосвітніх шкіл № 17, № 18 та № 35 провели акцію «Убережи себе від ВІЛ і СНІДу».
      Під час заходу були прочитані лекції, підготовлені і розміщені плакати та стенди на відповідну тему.
Підсумком проведених заходів стала висока інформованість та усвідомленість учнів щодо проблемних моментів, які можуть виникати у відносинах між людьми, та насамперед відносно запобігання інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ/СНІД).
СНІД – світова проблема, і бути небайдужими – наш обов’язок!

Детальніше...

ContrAids

      1 грудня у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, всі міжнародні та місцеві організації докладають максимум зусиль, щоб підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДУ, продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях, спрямованих на зменшення тягаря цього захворювання, а також привернути увагу до вирішення проблеми ВІЛ/СНІДу.

      Зараз у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я та ЮНЕЙДС).

Детальніше...

Насильство в сім'ї. Як запобігти?
До міжнародної акції «16 днів проти насильства

      Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження з членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

      Насильство – це будь-які навмисні дії одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю.

Детальніше...

 

       Дуже часто ми не помічаємо або не хочемо цього помічати. ми проходимо повз, коли бачимо на вулиці мати з дитиною, яка б'є його у всіх на очах «за погану поведінку, непослух». Ми робимо вигляд, що не чуємо, як за стінкою квартири сусіди сварять дітей, переходячи на повишеннним тон, лайки і навіть побої. Ми звикли не втручатися в справи інших людей і тим самим залишаємо наодинці дитини з його кошмарами дитинства.

Перш за все, давайте розберемося в формах насильства і причини його виникнення.

Фізичне насильство

       Виражається в побоях, ляпасах і т.д. Побої можуть наноситися як рукою, так і з використанням предметів. Цей вид насильства найлегше визначити, так як після нього у потерпілого можуть бути синці і синці на обличчі, губах, тулуба, опіки, переломи або розтягнення, ділянки без волосся на голові. Іноді може статися так, що після фізичного насильства не залишається «слідів», слід від ляпаса і легкого удушення швидко проходить, а деякі удари можуть не залишити синців, але при чому можуть постраждати внутрішні органи.

Емоційне, словесне насильство

Детальніше...


      СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це термінальна стадія інфекційної
хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що захищають організм людини від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Внаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій.

      Шляхи інфікування.
ВІЛ-інфікована людина – це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ-інфікованого разом з кров'ю, спермою чи виділенням піхви, або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини. Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших.
      Вірус передається:

Детальніше...


Zeption2 Грип зазвичай не потребує госпіталізації: при легкій формі грип не треба лікувати противірусними препаратами. Висока температура повинна нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів. Поки хворієте, ви повинні залишатися вдома та відмовитися від поїздок на роботу, до школи, а також від подорожей, шопінгу, безпосередньої участі у соціальних заходах та громадських зібраннях.

Як зрозуміти, що ви захворіли саме на грип?

Детальніше...


Zeption2 Гепатит В – це вірусна інфекція, що вражає печінку і може викликати як гостру, так і хронічну форми хвороби. Вірус передається контактом із кров'ю або іншими рідинами організму інфікованої людини (сім’яною, вагінальною). Вірус гепатиту В може виживати за межами організму людини щонайменше 7 днів. Протягом цього періоду вірус може викликати інфекцію при потраплянні в організм людини, яка незахищена вакциною.

      Як передається гепатит В

Гепатит В може передатися:

- від інфікованої матері дитині,

- від інфікованої дитини неінфікованій дитині протягом перших 5 років життя,

- статевим шляхом під час незахищеного статевого акту,

- зі слиною через поцілунок, зубну щітку (при активній формі захворювання вірус гепатиту B може міститися у слині у достатній кількості для зараження),

- менструальними, вагінальними виділеннями і сім’яною рідиною,

- у результаті повторного використання шприців і голок в медичних установах чи серед користувачів ін'єкційних наркотиків.

Детальніше...


porady

    1. Не стимулюйте імунітет препаратами

Як би парадоксально це не звучало, але вживання “імуностимуляторів”, що обіцяють зміцнити імунітет, надмірне вживання вітамінів в кращому випадку вам не допоможуть, в гіршому – можуть стати причиною хвороби. Завжди консультуйтесь з лікарем перед тим, як почати прийом будь-яких препаратів.

    2. Вакцинуйтесь

Вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Щеплення можна робити впродовж всього сезону грипу – з жовтня до березня. Імунітет після введення вакцини формується через 7–14 днів.

Детальніше...


pog

          Незалежно від зниження кількості випадків отруєнь в Миколаївській області за останні роки, загроза летальності при важких випадках залишається. З досвіду минулих років в нашому регіоні часто зустрічаються випадки отруєнь групою грибів з нейровегетативною дією (мухомори, несправжні опеньки, несправжні печериці, гриб-гнойовик, а також грибами з гепато-нефротропною дією (бліда поганка, стручки та ін.). Гриби розділяють на їстівні, умовно їстівні та неїстівні.

      Найбільш часто трапляються отруєння грибами які мають зовнішню схожість з їстівними та випадково збираються разом з ними. Найбільшу загрозу  представляє збір молодих пластинчатих грибів, будова та колір яких недостатньо виражений, також під час дощу білі хлоп’я мухоморів іноді змиваються, зрізана шляпка блідої поганки біля самого верха не дозволяє побачити характерне кільце, та булавовидне потовщення ніжки.

          Для дітей більшість грибів, навіть їстівних, визивають  загрозу для здоров’я, тому не рекомендується дітям вживати гриби, навіть «хороші».

Детальніше...


Імовірність занедужати на нього існує в кожної дитини.

      Туберкульоз - хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу. Найбільш часто вона вражає органи дихання, серед інших органів і систем - переважно сечостатеву систему, периферичні лімфатичні вузли, шкіру, очі, кістки і суглоби.

     Збудники туберкульозу  досить стійкі до впливу факторів навколишнього середовища. Навіть у висохлій  мокроті і на різних предметах вони залишаються життєздатними  до шести-восьми місяців, у вуличному пилу зберігаються до 10 днів, на сторінках книг - до 3 місяців,  а у воді - до 5 місяців.  Під впливом сонячного світла мікобактерії туберкульозу гинуть через 90 хвилин, ультрафіолетові промені вбивають їх протягом 2-3 хвилин, при кип'ятінні вони гинуть у вологій  мокроті через 5 хвилин, в сухій  мокроті - через 45.

Детальніше...


30 жовтня 2017 року медпрацівниками ЦПМСД №5 проведено вакцинацію проти правця
та дифтерії в Миколаївському протитуберкульозному диспансері

1

    Правець (лат. Tetanus) — гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, поро-джує тонічні і тетанічні судоми скелетних м'язових волокон, що призводять до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність. Збудником захворювання є анаеробна спороутворююча паличка Clostridiumtetani. Правецьможевиникнутипісля будь-яких травм з пошкоджен-ням шкірних покривів та слизовихоболонок, забруднених спорами збудника.
     У середньому в Україні за останні 5 років летальність відправцяперевищує 60 %. Високулетальністьзумовлюють:

Детальніше...


Reforma

     На сьогоднішній день єдиною можливістю високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, є тромболітична терапія, яка дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку. Частота використання тромболітичної терапії у всьому світі складає в середньому 3-5% від загальної кількості ішемічних інсультів.

     У міській лікарні №4 проведено 23 тромболізиси, з них в поточному році - 3 із понад 600 випадків ішемічного інсульту в місті за 9 місяців поточного року. Лікарі міської лікарні №4 кожного хворого, які поступають з гострим інсультом, розглядають як потенційного кандидата на проведення тромболізису.

Детальніше...


1

У 2017 році Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії.

Детальніше...


Сторінка 1 із 23

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

Joomla templates by Joomlashine