В

а

ж

л

и

в

о

 
 

black-widow-spider2.jpgВ літній період , коли сім’ї часто виїжджають за місто на дачі або пікніки біля озера, є неймовірно велика можливість отримати небажані укуси від різних комах. Деякі проходять швидко, що людина не встигає їх помітити, а з важкими укусами комах потрібно негайно звертатись до лікарів.

Укус павука
Головне на панікуйте, коли побачите на тілі павучка. Майже всі з них – не отруйні

За винятком кількох видів (типу чорної вдови і каракурта) більшість укусів нешкідливі та зовсім неотруйні. Характерна ознака такого укусу – дві крапки, обведені колом.

1Найчастіше вперше туберкульоз можуть виявити у дітей, коли роблять туберкулінові проби, за допомогою звичайних лабораторних досліджень неможливо виявити явні зміни. Якщо мікобактерії туберкульозу виявили в мокроті, посіві дитини, тоді він є. У маленьких дітей дуже важко підтвердити діагноз  мікробіологічним способом, тому що у них немає кашлю, і не виділяється мокрота, вони просто проковтують її. У маленьких дітей можуть досліджувати промивні води шлунка, вони замінюють дослідження мокротиння. Обстеження потрібно проводити рано вранці, коли дитина тільки прокинулась. За допомогою посіву та бактеріоскопії досліджують отриманий матеріал.

DayDefСьогодні Міжнародний День захисту дітей. В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, якіпоруч. Кожен повинен зробити для своєїдитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернулиувагу, подивилися, щопоруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щобипослухатидітей та інколи в них повчитися.

Щороку в перший день літавідзначаєтьсяМіжнародний день захистудітей - прекрасне свято радості та одвічноїнадії. Аджесаме в дітях ми хочемобачитиздійсненнясвоїхмрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли своїродини і рідний край. У малечі не повинно бути нещасливогодитинства, і за цемаємовідповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захистїхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків. Закликаємоусіхсьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'юкожнедитячесерце, об'єднуватизусиллязарадимайбутнього, і тодімаленькігромадянивиростутьдостойними людьми й неодмінностанутьгордістюУкраїни.

Smoke1  Від тютюнопаління в світі щорічно помирає близько шести мільйонів чоловік, кожні шість секунд тютюн забирає одне життя. Поширення тютюнопаління в Україні набуває форми епідемії. За даними ВООЗ, тютюн є другою за значимістю і головною попереджувальною причиною смерті в світі.

  Куріння - один з видів наркозалежності. Курці не вільні в своєму виборі. Це люди, які дуже хочуть, але не можуть кинути палити. Вони регулярно вдихають дим від тютюну, що містить нікотин, окис вуглецю, піридин, оцтову, мурашину, масляну і синильну кислоти та ін. Багато з цих речовин є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними і канцерогенними, тобто викликають рак. Найшкідливішою речовиною, що містяться в тютюні і є особливо небезпечноюм для людини, є нікотин. Пари нікотину при палінні тютюну проникають у верхні дихальні шляхи і легені, викликаючи при цьому хронічні захворювання гортані і глотки, бронхіт, туберкульоз легенів, рак легенів, рак порожнини рота і губи, пошкоджуючи зубну емаль, в зв'язку з чим можуть розвинутися запальні захворювання порожнини рота.

vacsine5  Багато дорослих впевнені, що щеплення робляться тільки в дитячому віці, а імунітет, набутий в результаті вакцинації, зберігається на все життя.

  Однак це не зовсім так. Захист від деяких хвороб дійсно зберігається на все життя, а ось деякими інфекційними захворюваннями можна захворіти і в дорослому віці, навіть будучи щепленим в дитинстві. Причому дорослі переносять «дитячі» хвороби набагато важче, а ускладнення у них виникають частіше.

  За наказом Міністерства охорони здоров’я України, українцям регулярно потрібно проходити ревакцинацію проти дифтерії та правця. Ревакцинація – це повторне щеплення. Довічний імунітет формується тільки після деяких щеплень, наприклад, проти кору, паротиту, краснухи.

ambroz    Сезонна алергія являє собою реакцію імунної системи людини на подразники навколишнього світу, що вступають у певний час року в контакт з його організмом. Дане явище іменується також «поліноз» (pollen), що означає «пилок». Захворювання має давнє коріння: ще древні греки (як простий люд, так і представники еліти) страждали від амброзії, викликала задуха і висипання на шкірі. Сезонна алергія на амброзію є бичем сучасного суспільства. Це привабливе яскраво-зелена рослина з різьбленими ажурними листочками і сьогодні є ворогом № 1 серед представників різноманітної флори.

  Її крихітний пилок вважається одним з найсильніших алергенів, здатним викликати прояви алергічних реакцій: достатньо всього 25 зерняток речовини в 1 кубометрі повітря. Одна рослина може дати кілька мільйонів таких частинок, здатних викликати у людини бронхіальну астму - небезпечне захворювання дихальних шляхів.

klew2Укус кліща. Симптоми укусу кліща у людини. Як виглядає укус кліща. Перша допомога при укусі кліща.

  Кліщ - дрібна членистонога комаха класу павукоподібні. В світі налічується величезна кількість видів кліщів, які мешкають в абсолютно різних місцях по всій планеті. Ми ж поговоримо про лісового кліща, він живе в наших широтах і любить людську кров. Лісовий кліщ має вісім лапок і приплюснуте черевце, пофарбоване в коричневий або чорний колір, іноді з червоним обрамленням по периметру. Розмір лісового кліща 3-4 мм, основну частину займає тільце, а меншу голова з хоботком, яким він і впивається в шкіру.

  Лісовий кліщ ховається в траві або на нижніх частинах чагарнику, любить вологі і темні місця в листяному лісі або густому підліску. Думка, що кліщі падають згори, дуже поширена і давно існує, але вона помилкова. Часто кліщ кусає за плечі, шию або голову, а люди наївно вважають, що він впав туди зверху.

  Дифтерія — це гостра інфекційна хвороба, збудником якої є паличка Леффлера. Патологія проявляється розвитком фібринозного запалення в місці інвазії бактерії, а також ураженням нирок, серцево-судинної та нервової систем і вираженим інтоксикаційним синдромом.

  Перші відомості про дифтерію беруть свій початок ще в І ст. до н.е. Гіппократ і Гален описували хворобу в своїх працях. Протягом багатьох століть дифтерія уражала велику кількість населення, особливо дітей, і часто призводила до летальних наслідків. Фібринозні процеси слизової оболонки верхніх дихальних шляхів позначали різними назвами: «сирійська хвороба», «петля ката», «злоякісна ангіна». Останнього десятиліття широко використовується термін «круп».

Без имени 1Кожного року в Україні фіксують випадки отруєння лісовими грибами, деякі з яким закінчуються летально. Лікарі наполегливо не рекомендують вживати гриби непромислового виробництва, проте охочі завжди знаходяться. Самі по собі гриби – це продукт, який важко перетравлюється у кишечнику, їх не варто їсти вагітним, матерям, які годують дітей груддю, дітям, літнім людям. Якщо ж отруєння все ж таки сталося, слід знати його симптоми та розуміти, яку невідкладну допомогу надати людині до приїзду швидкої допомоги.

3828 writing notes idea conference    УОЗ ММР інформує населення міста що Міністерство охорони здоров’я України надає роз’яснення щодо використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти і загальної середньої освіти у зв’язку із скасуванням форми первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)».

kir2    Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Як відбувається зараження кором?

    Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

    Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої кором людини, яка поширює його 
при диханні, розмові, чханні і кашлю.

Остеоартроз – дегенеративно-дистрофічне
захворювання суглобів та хребта.
Сучасні реабілітаційні стратегії
при комплексному лікуванні.

    Остеоартроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів та дегенеративно – дистрофічні захворювання хребта, є значно розповсюдженими у глобальних масштабах, та серед населення України із великою частотою негативних соціально-економічних наслідків.

    Сучасні реабілітаційні стратегії при комплексному лікуванні цих захворювань застосовують не тільки медикаментозну терапію, але й багато інноваційних ефективних фізіотерапевтичних методик, які мають низький ризик розвитку терапевтичних ускладнень, побічних ефектів та є неінвазивними.

20 квітня - Всеукраїнський день боротьби з меланомою.

    Загальні відомості

    Меланома розвивається з меланоцитів клітин шкіри, які синтезують меланін. Меланін це пігмент, що визначає колір шкіри людини. Пухлина може виникнути в будь-якому віці, починаючи з підліткового. Останнім часом відзначається зростання захворюваності на меланому. На жаль, це дуже небезпечне злоякісне захворювання, яке важко піддається лікуванню і регулярно забирає життя людей. Оскільки в більшості випадків пухлина локалізується на шкірі, шляхом регулярних профілактичних оглядів її не важко виявити на ранніх стадіях, коли ще можливо лікування.

    Причини захворювання

   Причиною будь-якого злоякісного захворювання є пошкодження ДНК клітин, яке відбувається під дією різних факторів зовнішнього середовища.
До факторів ризику розвитку меланоми відносяться:
  - спадкова схильність;
  - надлишкова інсоляція;
  - наявність великої кількості родимок (невусів) - доброякісних пігментних утворень на шкірі;
  - світлий колір шкіри, руде волосся.

NoteBookVsPapers    Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром може кожна людина, яка постійно проживає в Україні, незалежно від місця реєстрації. Якщо у вас немає паспорта громадянина України, ви можна подати інші документи, передбачені законодавством.

    Якщо немає можливості подати паспорт громадянина України, щоб підписати декларацію про вибір лікаря, будь-яка людина, що має право на проживання на території України, може подати один із документів:

 park1   Хвороба Паркінсона — це прогресуюче захворювання нервової системи людини. Названо це захворювання в честь відомого лікаря Джеймса Паркінсона, який зробив ще в далекому 1817 році вперше опис цієї недуги. Хоча це нервове захворювання було відомо з давніх античних часів.

    В 1877 році невролог Шарко більш повно описав клінічні прояви захворювання та запропонував назвати його хворобою Паркінсона.
    Хвороба Паркінсона одна з самих частих форм первинних хронічних нейродегенеративних захворювань.
    У віці після 65 років цією недугою страждає 1% вікової популяції, у віці після 80 років захворювання зустрічається у 3-4% населення. Найбільш часто перші симптоми захворювання реєструються у віці 42-52 роки. Слід підкреслити, що не дивлячись на традиційну уяву про вікозалежний характер захворювання Паркінсона, випадки захворюваності в більш молодому віці вже давно не рідкість: вважається, що приблизно кожен десятий пацієнт хворіє Хворобою Паркінсона у віці до 50 років, а кожен двадцятий – до 40 років.

inter1      З 1 квітня 2018р. починається національна кампанія з вибору лікаря.
      Для того, щоб обрати лікаря (терапевта, педіатра, сімейного лікаря) Вам необхідно звернутися до лікувального закладу де працює лікар, місце Вашої реєстрації не має значення.
      КЗ ММР «ЦПМСД №5» який розташований за адресою вул. Адміральська, 38 має в своєму складі 4 сімейні амбулаторії:

 - Перелік документів необхідних для підписання декларації:
 - Список лікарів по кожній амбулаторії:

«Здоров’я для всіх!»

4018 likar pacient    Під таким гаслом цьогоріч 7-го квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою ВООЗ. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.

    У цей день традиційно обговорюються найбільш важливі проблеми охорони здоров’я, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя та приділяти більше уваги профілактиці захворювань.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com