В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі 27 травня 2015 року презентував  під час засідання Кабінету Міністрів України законопроект "Про внесення змін до деяких актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я". За його словами, цей законопроект передбачає докорінні зміни у статусі й механізмах фінансування лікарень. Переваги від його впровадження отримають насамперед пацієнти, медичний персонал і держава.

 

"У розробленому законопроекті запропоновано дві великі зміни: зміна правового статусу закладів охорони здоров'я та надання їм автономії в управлінні, а також зміни у фінансуванні системи охорони здоров'я ", – повідомив Квіташвілі. За його словами, передбачається перехід від бюджетної установи до форми державного підприємства, комунального підприємства, господарського товариства або інших організаційно-правових форм згідно чинного законодавства. При цьому, підкреслив він, вони залишаться у власності держави. Квіташвілі також наголосив, що 2016 рік буде перехідним роком від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги. Все це призведе до того, що заклади охорони здоров'я отримають ту саму кількість коштів, яку вони отримали у 2015 році, але витрачати їх зможуть набагато ефективніше, підвищуючи і якість послуг, і оплату праці медичному персоналу.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підтримав ініціативу МОЗ України та дав доручення зробити низку публічних презентацій реформи для медичної спільноти, громадськості і народних депутатів.

Презентацію запропонованих змін можна переглянути тут .

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко 27.05.2015р. в ефірі «Першого міського телеканалу» (м. Одеса) розповіла про новації МОЗ України в реформуванні медичної галузі. Під час інтерв’ю Олександра Павленко торкнулася теми найближчих змін в управлінні охороною здоров’я, її фінансуванні, нормативно-правовому забезпеченні тощо. Особливу увагу Перший заступник Міністра приділила питанню доступності ліків для українців.

Повну версію інтерв’ю можна подивитися на: http://7kanal.com.ua/2015/05/vecher-na-7-aleksandra-pavlenko/

Начальник управління охорони здоров`я Маргарита Капуста, фахівці управління, головні лікарі закладів охорони здоров`я м. Миколаєва та області на виконання Протоколу наради у Прем’єр-міністра України А.Яценюка взяли участь у обговоренні проектів Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» та інших законів.

Обговорення запропонованих проектів актів, а також аргументованих пропозицій і зауважень до них відбулось у форматі відео конференції. Питання до МОЗ ставили представники обласних центрів держави. Особливої уваги потребує розгляд питань кадрової політики та фінансування галузі. Зауваження та пропозиції з урахуванням результатів обговорення буде надіслано письмово до МОЗ та опрацювано спільно з медичною громадськістю України.

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com