В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Скільки держава планує витрачати на лікування українців

ToOnePa     25 квітня  Кабінет міністрів встановив тарифи, за якими амбулаторії та поліклініки отримуватимуть від Національної служби здоров'я гроші за надання медичної допомоги кожному українцю.  Суми, що виділяються державою залежать, перш за все, від вікових груп пацієнтів.  Максимальне фінансування буде надано на лікування дітей у віці до 5 років і літнім людям старше 65 років.

    Але для того, щоб медустанови отримали державне фінансування, потрібно буде провести активну роботу з підписання декларацій з пацієнтами, підключитися до електронної системи охорони здоров'я і укласти договір з Національною службою здоров'я.

    З 1 липня українські медичні установи первинної ланки будуть фінансуватися в залежності від того, скільки пацієнтів вирішили у них лікуватися.  Йдеться про амбулаторії, центри первинної медичної допомоги, поліклініки, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри.  Зараз лікарі отримують зарплату незалежно від кількості тих, що лікуються у них пацієнтів. 

    Пацієнти, які бажають отримати медичну допомогу у конкретного лікаря, підписують з певним закладом охорони здоров’я декларацію, форму якої раніше затвердив Кабінет міністрів.  Підписна кампанія стартувала в Україні з 1 квітня.  За даними національної електронної системи охорони здоров'я «eHealth» на  8 травня підписано вже більше 3,1 млн. (3169854) таких декларацій.   Зараз в середньому щодня надходить приблизно 150 тис. цих документів. 

    Але підписаних декларацій недостатньо для повноцінного старту реформи з 1 липня.  Тому 25 квітня уряд прийняв кілька рішень, які регулюють правила оплати за надані медичні послуги.  Зокрема, своєю постановою Кабмін встановив тарифи, за якими держава в особі Національної служби здоров'я буде розплачуватися з медустановами за надані українцям послуги первинної медичної допомоги.

    Розрахунок з поліклініками та амбулаторіями на підставі цих тарифів буде відбуватися за двома типами списків - зеленого і червоного.  У перший будуть включені пацієнти, які підписали зі своїми лікарями декларації про надання їм медпослуг на первинному рівні.  У другій список потраплять всі інші пацієнти, які проживають в зоні обслуговування того чи іншого виключно комунальної медустанови, але які не підписали декларації ні з одним з медзакладів.

    Медзаклади за пацієнтів із зеленого списку будуть щорічно отримувати по 370 гривень за людину.  За ці гроші українцям буде надаватися первинна медична допомога і проводиться основні лабораторні дослідження.  У МОЗ обіцяють виплачувати кошти щомісяця.  При цьому 370 гривень будуть виділятися лише на лікування пацієнтів у віці від 18 до 39 років.  Для інших вікових груп передбачені підвищувальні коефіцієнти.

    У кожному віці людина потребуємо різної уваги від своїх лікарів. Зрозуміло, що доросла людина зазвичай менше потребує відвідуванні свого лікаря, ніж дитина або людина похилого віку, тому держава буде оплачувати їх обслуговування на первинній ланці за вищими тарифами

    Так, медустанови будуть щорічно отримувати 1480 гривень на пацієнта за надання первинної медичної допомоги дітям до 5 років і 814 гривень на пацієнта  - у віці від 6 до 17 років.

    Крім того, передбачені підвищувальні коефіцієнти і для пацієнтів після 40 років.  За громадян від 40 до 64 років сума складе 444 гривень, а для людей, яким виповнилося 65 років і більше сума зросте до 740 гривень. 

    Разом з тим не передбачено ніяких коефіцієнтів для пацієнтів з червоного списку.  За кожного з них медустанови будуть отримувати лише по 240 гривень на рік. 

    Для того, щоб медустанови почали отримувати ці кошти від Національної служби здоров'я, вони повинні будуть укласти з цим відомством договір про медобслуговування населення за програмою медичних гарантій.  Відповідна типова форма договору, а також порядок їх укладення, зміни та припинення також був прийнятий постановою Кабміну в 25 квітня.

    У МОЗ запевняють, що медустановам, які мають намір працювати за новою програмою, необхідно підписати всі договори з Нацслужбою здоров'я до 1 червня.  Якщо вони цього зробити не встигнуть, то повинні будуть укласти договори до 1 вересня.  В такому випадку медустанови зможуть перейти на нові принципи фінансування з четвертого кварталу.  Крім того, кошти від Національної служби здоров'я зможуть отримувати тільки ті медустанови, які підключаться до електронної системи охорони здоров'я «eHealth».  25 квітня Кабмін прийняв своєю постановою порядок її функціонування. 

    Правда, на цьому перелік умов не обмежується.  На нові принципи фінансування не зможуть перейти окрема амбулаторія або кабінет сімейного лікаря.  Перехід може бути здійснений відразу усіма комунальними медустановами, які раніше фінансувалися з одного і того ж місцевого бюджету.

    25 квітня, уряд прийняв чотири постанови, які дозволяють продовжити реформувати систему охорони здоров'я. Зокрема, визначив скільки платитимуть лікарю за одного пацієнта, як медзаклади укладатимуть договори з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), як працюватиме електронна система охорони здоров'я.

Відтепер медреформа в Україні має втілюватися швидше

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com