В

а

ж

л

и

в

о

6 листопада вступив у дію закон про автономізацію лікарень. Що таке автономізація, як і коли вона відбуватиметься, які переваги надасть медустановам та якими будуть юридичні наслідки - відповіді у нашій статті.

Розгорнуті відповіді на питання про автономізацію ви можете знайти в офіційних методичних рекомендаціях МОЗу.

Детальніше...

      1. Якщо припиняється ЗОЗ і утворюється новий, то певний час буде відсутня ліцензія на медичну практику та роботу з прекурсорами та наркотичними препаратами. Як бути без ліцензії?

Ліцензія на медичну практику, ліцензія на роботу з наркотичними речовинами та прекурсорами має бути отримана наново протягом трьох місяців з моменту реєстрації нової юридичної особи внаслідок реорганізації.

Протягом цього строку, стара ліцензія зберігає свою силу.

(Пункт 4 статті 15 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»)

Готуються зміни до Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики». Проектом спрощується процедура отримання ліцензії у випадку зміни організаційно-правової форми ліцензіата.

Детальніше...

kart3      З 01.12.17р. в КЗ ММР «ЦПМСД №5» розпочато запис до сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів за допомогою мережі Інтернет.
      Бажаючі записатися до лікуючого лікаря та ознайомитися з розкладом його прийому можливо на сайті: «Поліклініка без черг».
      Електронна адреса сайту:  https://global.newmedicine.com.ua

    Головний лікар    Юрчук М.М.

Детальніше...

Абетка реформування.

      Лікар первинної ланки видає направлення для отримання спеціалізованої допомоги, за яким послуги, надані пацієнту, оплачує держава. Медичні заклади самі вирішуватимуть, які спеціалісти їм потрібні для надання замовлених державою послуг. За досвідом інших країн, можна очікувати поступове зменшення запитів до вузьких спеціалістів паралельно з підвищенням кваліфікації сімейних лікарів.
      Варто також зазначити, що перспективним напрямком є перекваліфікація вузьких спеціалістів у лікарів загальної практики. В такому випадку лікар зможе надавати і послуги первинної медичної допомоги (і мати за це гідний стабільний дохід) і, за наявності необхідного обладнання, надавати профільні послуги.
      Сімейні лікарі з додатковою спеціалізацією користуватимуться підвищеним попитом з боку пацієнтів з відповідними хронічними захворюваннями. Особливо це стосується кардіологів, пульмонологів і гастроентерологів.
      Робота первинної та вторинної ланок узгоджуватиметься через систему e-Health, де буде зберігатися вся інформація про направлення пацієнтів лікарями.

Абетка реформування.

      Госпітальний округ – це територія, розмір та кількість населення якої дає можливість сформувати ефективну і сучасну медичну мережу повного циклу.

      Госпітальні ради, що створюються в госпітальних округах та включають представників місцевих рад територій, які входять в округ, - це інструмент співробітництва громад. Ані госпітальні округи, ані госпітальні ради не є окремими рівнями виконавчої влади, юридичними особами чи суб’єктами господарювання. Госпітальна рада округів – це майданчик для досягнення домовленостей щодо того, які медичні заклади на території округу потрібно підсилювати, а які перепрофілювати.

Детальніше...

dostup likuМова йде про ліки від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності

    Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Мільйони українців по всій країні вже скористалися програмою та отримали життєнеобхідні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

    Програма зарекомендувала себе досить успішно: в залежності від регіону “Доступні ліки” щомісяця отримують від 100 до 200 тис пацієнтів у понад 6,6 тис аптек. Восени попит на програму не припиняє зростати: щомісяця на 150 тис рецептів пацієнти використовують більше. Бюджетом цього року на реалізацію програми передбачено 700 млн грн, у наступному році ця цифра має збільшитися до 1 млрд грн.

Детальніше...

Ви питали

Детальніше...

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 30 листопада 2016 р. № 1002-р
Київ

Про схвалення Концепції розвитку системи громадського здоров’я

1. Схвалити Концепцію розвитку системи громадського здоров’я, що додається.

2. Міністерству охорони здоров’я разом із заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади у місячний строк розробити та подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект плану заходів щодо реалізації Концепції, схваленої цим розпорядженням.

Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН

  Детальніше...

МОЗ в дпов дає 1

Детальніше...

ActionVaccine4

     Електронна система охорони здоров’я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Відсьогодні лікарі первинної ланки зможуть реєструватися в системі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Цей етап розвитку eHealth дозволить впровадити перший із кроків реформи фінансування медицини – принцип «гроші ходять за пацієнтом».

     Система eHealth працюватиме в тестовому режимі до квітня 2018 року. Упродовж цього періоду реєстрація в eHealth відбуватиметься на добровільних засадах. Відповідно до законопроектів №6327 та №6604, які очікують ухвалення у Верховній Раді вже протягом найближчого часу, з 1 серпня 2018 року оплата послуг лікарів буде здійснюватися згідно з кількістю декларацій, зареєстрованих у системі.

 

 

Детальніше...


      Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 проект закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" у другому читанні та в цілому. "За" проголосували 240 депутатів.

      Ця реформа – це революція гідності у медицині, бо гідність лікаря і гідність пацієнта – у центрі змін, які ми розпочнемо уже найближчим часом.

      Що це означає для пацієнта? До якого медичного закладу і якого лікаря хоче піти пацієнт – вирішуватиме він сам. Обраний ним лікар надасть йому і допомогу, і увагу – бо гроші нарешті підуть за пацієнтом. І щоб ніхто не переживав щоло головного – фінансового – питання лікування: пацієнт нарешті отримає гарантії, що надані йому медичні послуги будуть повністю оплачені державою.

      Що це означає для лікаря? Лікар отримує вільний вибір і свободу працевлаштування. Він отримає справедливі умови роботи і увагу керівників: бо за ними стоятимуть його пацієнти, а отже, і доходи медзакладу. Лікарі нарешті отримають фінансові гарантії та достойну зарплатню.

Детальніше...


Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі 27 травня 2015 року презентував  під час засідання Кабінету Міністрів України законопроект "Про внесення змін до деяких актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я". За його словами, цей законопроект передбачає докорінні зміни у статусі й механізмах фінансування лікарень. Переваги від його впровадження отримають насамперед пацієнти, медичний персонал і держава.

Детальніше...


Завантажити документ (doc)


Реформування системи охорони здоров`я, насамперед первинної медико-санітарної допомоги, є складовою Програми економічних реформ Президента України на 2012-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Відповідно до рішення сесії Миколаївської міської ради з 01.03.2013 р. міську поліклініку № 4 реорганізовано в Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4 (далі – Центр).

На території обслуговування Центру проживає 60 432 мешканці, з них дітей до 18 років 12 559 осіб.

Детальніше...


Проект

 

Методичних рекомендацій

з питань надання акушерсько-гінекологічної допомоги

в умовах реформування з 01.03.2013 року

 

Загальна частина

 

Первинна медична (медико-санітарна) допомога – ПМСД – надається центрами ПМСД;

Вторинна (спеціалізована) медична допомога  - ВМД – для акушерсько-гінекологічної служби це консультативно – діагностичний центр (КДЦ) при пологових будинках (жіночі консультації) та спеціалізований медичний центр за однім профілем (пологовий будинок).

Третинна (високоспеціалізована) медична допомога – ТМД;

Екстрена медична допомога – ЕМД.

Детальніше...


В последнее время много говорится и пишется о необходимости реформирования здравоохранения. Это и понятно, потому, что качество медицинской помощи у нас постоянно снижается и если ничего не менять, то скоро и лечиться будет некому да и не у кого. Средняя продолжительность жизни в Украине не превышает 68 лет, а в странах Европы она минимум на 10 лет больше. Высоким остается показатель детской смертности.

Детальніше...


31.01.2013 в коференц-залі управління охорони здоров'я відбулось засідання робочої групи з питань реформування.

Засідання відбулось під головуванням начальника управління Дергунової Лариси Юріївни.
Були присутні головні лікарі ЛПЗ міста та їх заступники з ЛПВ, ЕТН, економічних питань.
На засіданні були розглянуті наступні питання:
1. Експертиза тимчасової непрацездатності (ЕТН) в поліклініках міських лікарень та ЦПМСД.
2. Питання охорони материнства та дитинства в ЦПМСД та ЖК пологових будинків.
3. Розгляд штатного розпису ЦПМСД та поліклініках міських лікарень.

Детальніше...


В системі реформування галузі охорони здоров’я по дитячій поліклініці №4 м. Миколаєва передбачається:

Дитяча поліклініка №4 залишається за тією ж адресою (вул. Садова,30) для надання діагностичної та консультативно-лікувальної допомоги дітям та підліткам лікарями спеціалістами (хірург, травматолог, невролог, кардіолог, отоларинголог, офтальмолог, гастроентеролог, інфекціоніст, алерголог, гінеколог).

Детальніше...


Реформирование в области охраны здоровья – это есть внедрение и отработка новых организационно-правовых и финансово-экономических механизмов, которые направлены на повышение эффективности и доступности медицинского обслуживания, что будет способствовать развитию системы охраны здоровья.

Детальніше...


Сторінка 1 із 2

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по УОЗ

8(0512) 50-13-02
Цілодобові консультації населенню міста з питань медичної допомоги надає старший черговий лікар зміни швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
Телефон довіри УОЗ м. Миколаєва
щоденно (понеділок-п'ятниця) з 8:30-17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

Joomla templates by Joomlashine